SRU1028A-101Y
5S-SRU1028A-101Y
SRU1028A-101Y
FIXED IND 100UH 850MA 470 MOHM
Product Description
| Series: | SRU1028A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 850mA |
| Q @ Freq: | 800mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 470 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 7MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.122"" (3.10mm)" |