SRR7045-101M
5S-SRR7045-101M
SRR7045-101M
FIXED IND 100UH 650MA 300 MOHM
Product Description
Series:SRR7045
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):650mA
Q @ Freq:500mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:300 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 796kHz
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.189"" (4.80mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated