SRR7032-6R8M
5S-SRR7032-6R8M
SRR7032-6R8M
FIXED IND 6.8UH 1.6A 54 MOHM SMD
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.6A |
| Q @ Freq: | 1.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 54 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 17 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 37MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.134"" (3.40mm)" |