SRR7032-681M
5S-SRR7032-681M
SRR7032-681M
FIXED IND 680UH 160MA 3.75 OHM
Product Description
| Series: | SRR7032 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 680|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 160mA |
| Q @ Freq: | 150mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 3.75 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 58 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 3.8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.134"" (3.40mm)" |