SRR7032-101M
5S-SRR7032-101M
SRR7032-101M
FIXED IND 100UH 450MA 540 MOHM
Product Description
Series:SRR7032
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):450mA
Q @ Freq:500mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:540 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:28 @ 796kHz
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.134"" (3.40mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated