SRR6040A-180M
5S-SRR6040A-180M
SRR6040A-180M
FIXED IND 18UH 1.5A 75 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR6040A |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 18|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.5A |
| Q @ Freq: | 1.35A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 75 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,10kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.264"" L x 0.264"" W (6.70mm x 6.70mm)","0.157"" (4.00mm)" |