SRR4028-2R2Y
5S-SRR4028-2R2Y
SRR4028-2R2Y
FIXED IND 2.2UH 2.5A 28 MOHM SMD
Product Description
Series:SRR4028
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.5A
Q @ Freq:2.05A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:28 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:9.24 @ 7.96MHz
Operating Temperature:111MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,1919 (4848 Metric),-,"0.189"" L x 0.189"" W (4.80mm x 4.80mm)","0.118"" (3.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated