SRR4028-101Y
5S-SRR4028-101Y
SRR4028-101Y
FIXED IND 100UH 510MA 600 MOHM
Product Description
Series:SRR4028
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):510mA
Q @ Freq:300mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:600 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:8.78 @ 796kHz
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,1919 (4848 Metric),-,"0.189"" L x 0.189"" W (4.80mm x 4.80mm)","0.118"" (3.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated