SRR4018-680Y
5S-SRR4018-680Y
SRR4018-680Y
FIXED IND 68UH 500MA 860 MOHM
Product Description
| Series: | SRR4018 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | 380mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 860 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 7 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 13MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,1919 (4848 Metric),-,"0.189"" L x 0.189"" W (4.80mm x 4.80mm)","0.079"" (2.00mm)" |