SRR4018-101Y
5S-SRR4018-101Y
SRR4018-101Y
FIXED IND 100UH 400MA 1.35 OHM
Product Description
| Series: | SRR4018 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 300mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.35 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 12MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,1919 (4848 Metric),-,"0.189"" L x 0.189"" W (4.80mm x 4.80mm)","0.079"" (2.00mm)" |