SRR4011-3R3YL
5S-SRR4011-3R3YL
SRR4011-3R3YL
FIXED IND 3.3UH 1.6A 110 MOHM
Product Description
| Series: | SRR4011 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.6A |
| Q @ Freq: | 1.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 110 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 67MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.190"" L x 0.190"" W (4.80mm x 4.80mm)","0.051"" (1.30mm)" |