SRR3011-470YL
5S-SRR3011-470YL
SRR3011-470YL
FIXED IND 47UH 270MA 1.8 OHM SMD
Product Description
| Series: | SRR3011 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 270mA |
| Q @ Freq: | 230mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.8 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 16 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 18MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.150"" L x 0.150"" W (3.80mm x 3.80mm)","0.051"" (1.30mm)" |