SRR3011-100YL
5S-SRR3011-100YL
SRR3011-100YL
FIXED IND 10UH 650MA 280 MOHM
Product Description
| Series: | SRR3011 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 650mA |
| Q @ Freq: | 500mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 280 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 42MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.150"" L x 0.150"" W (3.80mm x 3.80mm)","0.051"" (1.30mm)" |