SRR1806-220M
5S-SRR1806-220M
SRR1806-220M
FIXED IND 22UH 3A 53 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1806 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3A |
| Q @ Freq: | 6.2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 53 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 51 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 16MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.720"" L x 0.551"" W (18.30mm x 14.00mm)","0.280"" (7.10mm)" |