SRR1280-471K
5S-SRR1280-471K
SRR1280-471K
FIXED IND 470UH 900MA 880 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 470|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 900mA |
| Q @ Freq: | 1.25A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 880 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.2MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |