SRR1280-331K
5S-SRR1280-331K
SRR1280-331K
FIXED IND 330UH 1.1A 600 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 330|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Q @ Freq: | 1.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 600 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.9MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |