SRR1280-270M
5S-SRR1280-270M
SRR1280-270M
FIXED IND 27UH 3.9A 52 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 27|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.9A |
| Q @ Freq: | 3.7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 52 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 26 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |