SRR1280-220M
5S-SRR1280-220M
SRR1280-220M
FIXED IND 22UH 4.3A 38.6 MOHM
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.3A |
| Q @ Freq: | 4.1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 38.6 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 11MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |