SRR1280-150M
5S-SRR1280-150M
SRR1280-150M
FIXED IND 15UH 5.2A 28.5 MOHM
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.2A |
| Q @ Freq: | 5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 28.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 26 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 13MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |