SRR1280-120M
5S-SRR1280-120M
SRR1280-120M
FIXED IND 12UH 5.6A 28 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.6A |
| Q @ Freq: | 6.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 28 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 26 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 15MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |