SRR1280-101M
5S-SRR1280-101M
SRR1280-101M
FIXED IND 100UH 2.1A 150 MOHM
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.1A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 150 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 4.5MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |