SRR1280-100M
5S-SRR1280-100M
SRR1280-100M
FIXED IND 10UH 6A 19.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1280 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6A |
| Q @ Freq: | 6.3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 19.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 24 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 17MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.315"" (8.00mm)" |