SRR1260-681K
5S-SRR1260-681K
SRR1260-681K
FIXED IND 680UH 800MA 1.15 OHM
Product Description
| Series: | SRR1260 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 680|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | 750mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.15 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 18 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.2MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.256"" (6.50mm)" |