SRR1260-681K
5S-SRR1260-681K
SRR1260-681K
FIXED IND 680UH 800MA 1.15 OHM
Product Description
Series:SRR1260
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:680|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:750mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.15 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:18 @ 796kHz
Operating Temperature:2.2MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.256"" (6.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated