SRR1240-150M
5S-SRR1240-150M
SRR1240-150M
FIXED IND 15UH 3.5A 47 MOHM SMD
Product Description
Series:SRR1240
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.5A
Q @ Freq:3.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:47 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:16 @ 2.52MHz
Operating Temperature:22MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.177"" (4.50mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated