SRR1210A-151M
5S-SRR1210A-151M
SRR1210A-151M
FIXED IND 150UH 2.2A 190 MOHM
Product Description
| Series: | SRR1210A |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.2A |
| Q @ Freq: | 1.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 190 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 12 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.2MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.472"" W (12.00mm x 12.00mm)","0.394"" (10.00mm)" |