SRR1210-220M
5S-SRR1210-220M
SRR1210-220M
FIXED IND 22UH 5.2A 38 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.2A |
| Q @ Freq: | 4.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 38 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 16 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.472"" W (12.00mm x 12.00mm)","0.394"" (10.00mm)" |