SRR1210-102M
5S-SRR1210-102M
SRR1210-102M
FIXED IND 1MH 750MA 1.65 OHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 750mA |
| Q @ Freq: | 700mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.65 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 850kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.472"" W (12.00mm x 12.00mm)","0.394"" (10.00mm)" |