SRR1210-101M
5S-SRR1210-101M
SRR1210-101M
FIXED IND 100UH 2.5A 135 MOHM
Product Description
| Series: | SRR1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.5A |
| Q @ Freq: | 2.2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 135 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 16 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 3MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.472"" L x 0.472"" W (12.00mm x 12.00mm)","0.394"" (10.00mm)" |