SRR1208-220ML
5S-SRR1208-220ML
SRR1208-220ML
FIXED IND 22UH 3.5A 43 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1208 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 22|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.5A |
| Q @ Freq: | 4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 43 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 23 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 7MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.500"" L x 0.500"" W (12.70mm x 12.70mm)","0.335"" (8.50mm)" |