SRR1208-150ML
5S-SRR1208-150ML
SRR1208-150ML
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR1208 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4A |
| Q @ Freq: | 5.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 36 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 21 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 11MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.500"" L x 0.500"" W (12.70mm x 12.70mm)","0.335"" (8.50mm)" |