SRR0805-150M
5S-SRR0805-150M
SRR0805-150M
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRR0805 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | 1.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 140 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 22MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.413"" L x 0.315"" W (10.50mm x 8.00mm)","0.185"" (4.70mm)" |