SRR0745A-391M
5S-SRR0745A-391M
SRR0745A-391M
FIXED IND 390UH 320MA 1.85 OHM
Product Description
| Series: | SRR0745A |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 390|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 320mA |
| Q @ Freq: | 360mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.85 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.287"" W (7.30mm x 7.30mm)","0.185"" (4.70mm)" |