SRP7030-1R0M
5S-SRP7030-1R0M
SRP7030-1R0M
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP7030 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 11A |
| Q @ Freq: | 15A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 10 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.276"" W (7.80mm x 7.00mm)","0.126"" (3.20mm)" |