SRP7030-100M
5S-SRP7030-100M
SRP7030-100M
FIXED IND 10UH 3A 85 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP7030 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3A |
| Q @ Freq: | 4.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 85 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.307"" L x 0.276"" W (7.80mm x 7.00mm)","0.126"" (3.20mm)" |