SRP7028A-1R0M
5S-SRP7028A-1R0M
SRP7028A-1R0M
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP7028A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 11A |
| Q @ Freq: | 22A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 10 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 58MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.260"" W (7.30mm x 6.60mm)","0.118"" (3.00mm)" |