SRP6540-270M
5S-SRP6540-270M
SRP6540-270M
FIXED IND 27UH 2A 290 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP6540 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 27|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 290 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.283"" L x 0.256"" W (7.20mm x 6.50mm)","0.157"" (4.00mm)" |