SRP5030T-3R3M
5S-SRP5030T-3R3M
SRP5030T-3R3M
FIXED IND 3.3UH 5A 38 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP5030T |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5A |
| Q @ Freq: | 8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 38 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.205"" W (5.70mm x 5.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |