SRP5030T-1R0M
5S-SRP5030T-1R0M
SRP5030T-1R0M
FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP5030T |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 7A |
| Q @ Freq: | 11A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 14 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.205"" W (5.70mm x 5.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |