SRP5030T-100M
5S-SRP5030T-100M
SRP5030T-100M
FIXED IND 10UH 2.75A 128 MOHM
Product Description
| Series: | SRP5030T |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.75A |
| Q @ Freq: | 3.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 128 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.205"" W (5.70mm x 5.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |