SRP5015TA-R15Y
5S-SRP5015TA-R15Y
SRP5015TA-R15Y
FIXED IND 150NH 16A 4.1 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP5015TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 150nH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 16A |
| Q @ Freq: | 25A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 4.1 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 5 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 220MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.059"" (1.50mm)" |