SRP5015TA-6R8M
5S-SRP5015TA-6R8M
SRP5015TA-6R8M
FIXED IND 6.8UH 2.3A 171 MOHM
Product Description
| Series: | SRP5015TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.3A |
| Q @ Freq: | 3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 171 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 24MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.205"" L x 0.205"" W (5.20mm x 5.20mm)","0.059"" (1.50mm)" |