SRP4020TA-3R3M
5S-SRP4020TA-3R3M
SRP4020TA-3R3M
FIXED IND 3.3UH 3.5A 76 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP4020TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.5A |
| Q @ Freq: | 4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 76 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,2-SMD,2-SMD,"0.175"" L x 0.160"" W (4.45mm x 4.06mm)","0.079"" (2.00mm)" |