SRP4020TA-1R5M
5S-SRP4020TA-1R5M
SRP4020TA-1R5M
FIXED IND 1.5UH 4.5A 42 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP4020TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.5A |
| Q @ Freq: | 7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 42 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 62MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,2-SMD,2-SMD,"0.175"" L x 0.160"" W (4.45mm x 4.06mm)","0.079"" (2.00mm)" |