SRP2512A-2R2M
5S-SRP2512A-2R2M
SRP2512A-2R2M
FIXED IND 2.2UH 2.27A 98MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP2512A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.27A |
| Q @ Freq: | 3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 98 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 39 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 62MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)" |