SRP2510A-4R7M
5S-SRP2510A-4R7M
SRP2510A-4R7M
FIXED IND 4.7UH 1.36A 262 MOHM
Product Description
| Series: | SRP2510A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.36A |
| Q @ Freq: | 1.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 262 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 1MHz |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008,"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)" |