SRP1770TA-1R5M
5S-SRP1770TA-1R5M
SRP1770TA-1R5M
FIXED IND 1.5UH 47A 2.5 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1770TA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 47A |
| Q @ Freq: | 52A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 30MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.666"" L x 0.666"" W (16.90mm x 16.90mm)","0.276"" (7.00mm)" |