SRP1270-1R0M
5S-SRP1270-1R0M
SRP1270-1R0M
FIXED IND 1UH 32A 2.1 MOHM SMD
Product Description
Series:SRP1270
Function:Wirewound
Type:Iron
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):32A
Q @ Freq:50A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.1 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:45MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.539"" L x 0.539"" W (13.70mm x 13.70mm)","0.276"" (7.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated