SRP1270-100M
5S-SRP1270-100M
SRP1270-100M
FIXED IND 10UH 10A 16.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1270 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | 16A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 16.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 10MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.539"" L x 0.539"" W (13.70mm x 13.70mm)","0.276"" (7.00mm)" |