SRP1265A-3R3M
5S-SRP1265A-3R3M
SRP1265A-3R3M
FIXED IND 3.3UH 18A 6.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SRP1265A |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 18A |
| Q @ Freq: | 30A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 6.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.531"" L x 0.492"" W (13.50mm x 12.50mm)","0.252"" (6.40mm)" |